keyboard_capslock

0 (533) 232 0372

Fatih Mahallesi Saltuk Buğra Caddesi No:7/A Saray / Pursaklar / Ankara
D Sınıfı Ehliyet : Güvensaray Sürücü Kursu


D sınıfı sürücü belgesi nedir?

Otobüs kullanabilmek için gerekli olan ehliyet sınıfıdır.

 

D sınıfı sürücü belgesi için yaş sınırı kaçtır?

Yaş sınırı 24’dür ve en az B grubu ehliyet olması gerekmektedir.

 

D sınıfı sürücü belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?

M, B, B1, D1 ve F sınıfı dahilinde ki araçları kullanabilirler.

 

D sınıfı belgesi alabilmek için verilecek eğitimler nelerdir?

D sınıfı sürücü belgesi alabilmek için en az B sınıfı sürücü belgesi olması gerekmektedir. D sınıfı sürücü belgesi almak için kaydını yaptıran kursiyer yazılı sınava girmeden sadece direksiyon sınavına girerek sürücü belgesi alacaklardır.
 

Kursiyerimiz için planlanan eğitim sadece simülatör ve akan trafikte verilecek olan direksiyon eğitimlerinden oluşmaktadır. Direksiyon eğitimleri öncesinde kursiyerlerimize isteklerine göre en az 2 saat olmak üzere simülatör eğitimi verilerek kursiyerimizin aracı tanıması ve otobüsle trafiğe çıkmadan güvenli araç kullanması sağlanır.
 

Direksiyon eğitimleri alanında uzman MEB Sertifikalı bay ve bayan eğitmeler tarafından verilmektedir. D Sınıfı Ehliyet İçin B sınıfı sürücü belgesine sahip adaylara 14 saat, C1 sınıfı sürücü belgesine sahip adaylara 10 saat, C ve D1 sınıfı sürücü belgesine sahip adaylara 7 saat akan trafikte direksiyon eğitimi verilir. Direksiyon ders programları siz kursiyerlerimizin belirleyeceği gün ve saatlerde randevu yönteminde yapılmaktadır. İsterseniz kursiyerlerimize özel uygun ücretlerle Özel Direksiyon Dersi ile direksiyon eğitimine devam edebilirsiniz.

Eğitimlerimizin bitiminde kursumuz hocaları tarafından yapılan değerlendirmede başarılı olan kursiyerlerimiz otomatik vites araçlarda direksiyon sınavına girerek başarılı olmaları halinde ehliyetlerini alıyorlar. Direksiyon sınav hakkı 4 olup 4. hakkında da başarılı olamayan kursiyerlerimiz yeniden kayıt yaptırarak yazılı sınava girmeden 4 tane daha direksiyon sınav hakkı kazanabilirler.
 

Sürücü belgesi olup D sınıfı sürücü belgesi alabilmek için verilecek eğitimler nelerdir?

B sınıfı sürücü belgesine sahip adaylara 14 saat, C1 sınıfı sürücü belgesine sahip adaylara 10 saat, C ve D1 sınıfı sürücü belgesine sahip adaylara 7 saat akan trafikte direksiyon eğitimi verilir.

 

D sınıfı sürücü belgesinin geçerlilik süresi kaç yıldır?

D sınıfı sürücü belgesinin geçerlilik süresi 5 yıldır.


PAYLAŞ

PAYLAŞ

PAYLAŞ